Festiwal Bajek (15-18.06 piątek-poniedziałek)
2018-05-22 11:00

Bajkowo, dla każdego

Festiwal Bajek w Teatrze Cortique Anny Niedźwiedź

15-18.06 (piątek - poniedziałek)

program festiwalu

Teatr Cortique, to nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania, szczególnie przyjazne dzieciom i wszystkim miłośnikom baletu, akrobatyki, sympatykom znakomitych multimedialnych produkcji Anny Niedźwiedź oraz rodzicom i dziadkom, dbającym o wszechstronną edukację kulturalną swoich potomków. Mieści się przy ul. Mansfelda 4, w pobliży Kina Rialto na Jeżycach. Festiwal Bajek, odbywający się w dniach 15 – 18 czerwca 2018 jest multimedialnym wydarzeniem, łączącym pokolenia. Skierowany jest do młodej widowni, ale zapewniamy, ze dorośli widzowie i seniorzy, znajdą w nim także wiele interesujących propozycji. Dokładniejsze informacje o całym festiwalu znajdują się na stronie:

http://cortique.pl/festiwalbajek/

Koncert przebojów "Bajka Symfonicznie";

Realizująca muzykę Gabriela Kaczmarka do widowisk „Alicja w Krainie Czarów” i „Królowa Śniegu” w reżyserii Anny Niedźwiedź orkiestra Sinfonietta Polonia, pod dyrekcją swojego szefa Cheunga Chaua, przygotowuje na Festiwal Bajek niezwykle atrakcyjny program. Zabrzmią wiodące tematy Johna Williamsa i Klausa Badelta ze słynnych filmów „Harry Potter” i „Piraci z Karaibów”, piosenka „Lód w lecie” K. Anderson-Lopez i R. Lopez z animowanego filmu dla dzieci „Kraina lodu” (Frozen), który zdobył oszałamiający, światowy sukces, a także prawykonania, skomponowanych przez Gabriela Kaczmarka specjalnie na

Festiwal, piosenek do bajek Juliana Tuwima - „Lokomotywa” oraz Aleksandra Fredry - „Paweł i Gaweł”, wykonywane przez solistę Teatru Wielkiego w Poznaniu - Tomasza Raczkiewicza i wybitnie utalentowanego solistę Poznańskiego Chóru Chłopięcego - Józefa Biegańskiego. Beata Treščec - fascynująca kontorsjonistka, tegoroczna absolwentka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, wcieli się w postać kota, inspirowaną widowiskiem "Alicja w Krainie Czarów", a maestro Cheung Chau porzuci na chwilę batutę, aby wystąpić z tańczącym łabędziem w utworze C. Saint Saënsa z "Karnawału zwierząt". Tytułowego "Łabędzia" kreować będzie Stella Walasik - do 2017 roku tancerka Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, od 2018 r. solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zabawną niespodzianką będzie pojawienie się na scenie urządzeń, znanych najstarszym słuchaczom, ale służących do zupełnie innych celów, niż tworzenie muzyki. A to za sprawą kompozycji Leroya Andersona, nazywanego „amerykańskim Straussem”, który przekonał świat, że muzyka symfoniczna wcale nie musi być poważna. Jego tryskające humorem miniatury są odbierane entuzjastycznie i zapewne tak też zostaną przyjęte przez festiwalową publiczność.

Bilety w cenach 20 – 45 złotych można nabyć w Centrum Informacji Miejskiej oraz online na stronie

https://www.bilety24.pl/. Bilety na wszystkie festiwalowe wydarzenia można nabyć na stronie:

http://cortique.pl/festiwalbajek/ .


Powrót