Festiwal Poznań Baroque w innej formule
2017-06-19 11:58

Orkiestra Core i Michał Gondko czyli Poznań Baroque inaczej 19.06 w Kościele u Jezuitów

W tym roku muzyka barokowa obecna będzie w Poznaniu przez kilka miesięcy. Poznań Baroque zmienia formułę na rzecz comiesięcznych koncertów w rozmaitych poznańskich lokalizacjach. Wstęp na większość  koncertów jest bezpłatny.
 
Pierwsze koncerty usłyszymy już 19. czerwca w kościele oo. Jezuitów. Zagrają barokowy zespół Kore oraz Michał Gondko.
 
„19 czerwca, na początek cyklu, razem z Kore i Michałem Gondko obchodzić będziemy 250 rocznicę śmierci Jerzego Filipa Telemanna, który powoli odzyskuje w panteonie barokowych kompozytorów należne mu miejsce. Jego twórczość ukazana zostanie w kontekście muzyki europejskiej – także polskiej, której był wielkim miłośnikiem i propagatorem. Tego samego dnia mieszkający w Bazylei polski lutnista Michał Gondko opowie nam o innym ciekawym epizodzie w historii muzyki polskiej, a mianowicie o popularności jaką cieszyła się w Europie przełomu renesansu i baroku polska muzyka lutniowa". – komentuje Cezary Zych  - dyrektor artystyczny.

Muzyka orkiestrowa i koncertująca J.F. Telemanna, J.S. Bacha i J.M.Leclaira
Poznań, poniedziałek, 19 czerwca, wstęp wolny
Kościół oo. Jezuitów, godz. 19:30
Kore jest projektem orkiestrowym zainicjowanym przez Fundację Muzyki Dawnej „Canor" oraz polską klawesynistkę Joannę Boślak-Górniok. W zespole spotykają się muzycy z kilku krajów ze znaczącym udziałem muzyków polskich.

Polonica. Polskie ślady w europejskich antologiach muzyki lutniowej ok. 1600
Poznań, poniedziałek, 19 czerwca, wstęp wolny
Kościół oo. Jezuitów, godz. 21:00
Michał Gondko jest współtwórcą i współliderem zespołu La Morra, z którym koncertuje i nagrywa płyty cieszące się olbrzymim uznaniem publiczności, ale także środowiska muzykologicznego. Jego najnowsza płyta poświęcona jest polonikom w europejskiej renesansowej muzyce lutniowej.

Szczegóły na:
www.poznanbaroque.com

Poznań Baroque to inicjatywa prezentująca zróżnicowany wgląd w aktualne nurty i tendencje w dzisiejszym świecie muzyki dawnej. W Poznaniu odbywa się od 2011 roku. Od samego początku wspiera nowe pomysły powstające w głowach zarówno muzyków młodych, jak i wykonawców dojrzałych, którzy podejmują się intrygujących i ryzykownych wyzwań artystycznych.


Powrót