Koncert zaduszkowy "Pamiętamy" - Historia Żołnierza - Igora Strawińskiego (30.10 wtorek)
2018-10-25 00:00

KONCERT ZADUSZKOWY „PAMIĘTAMY” / _HISTORIA ŻOŁNIERZA_ IGORA STRAWIŃSKIEGO

30.10 wtorek godz. 17.00, 19,30

 6. EdycjaKONCERTU ZADUSZKOWEGO „PAMIĘTAMY…”. Orkiestra św. Marcina wraz z baletem Teatru Muzycznego w Poznaniu, wykonają „HISTORIĘ ŻOŁNIERZA” Igora Strawińskiego. Za choreografię odpowiedzialna jest PAULINA WYCICHOWSKA, w rolę narratora wcieli się RADOSŁAW ELIS. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, a Partnerami Koncertu Teatr Muzyczny w Poznaniu, IPN Oddział w Poznaniu oraz Totalizator Sportowy Sp. z o. o. właściciel marki LOTTO. Bilety w cenie 15 ZŁ na koncert o godz. 19.30 dostępne są w KASIE TEATRU oraz na stronie WWW.TEATR-MUZYCZNY.POZNAN.PL, gdzie można również znaleźć więcej informacji na temat wydarzenia
(http://www.teatr-muzyczny.poznan.pl/na-afiszu,4,koncert-zaduszkowy--historia-zolnierza-igora-strawinskiego,355.html?f=c).

PŁYTA „ŚPIEWANKI WIELKOPOLSKIE”

30 PAŹDZIERNIKA, podczas Koncertu Zaduszkowego z „Historią Żołnierza" Igora Strawińskiego, odbędzie się PREMIERA PŁYTY „ŚPIEWANKI WIELKOPOLSKIE”. Nagranie zostało zarejestrowane w dniu 22 CZERWCA 2018 R. podczas koncertu upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego. Tego dnia blisko 20 000 osób zebrało się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, aby wysłuchać utworów związanych z powstaniem i tradycją niepodległościową, zakorzenioną w Wielkopolsce. Wszystkie utwory zostały przygotowane w nowych aranżacjach RADOSŁAWA MATEI oraz MICHAŁA ŁASZEWICZA, który był kierownikiem muzycznym koncertu. W wydarzeniu wzięli udział SOLIŚCI i ORKIESTRA TEATRU MUZYCZNEGO W POZNANIU, CHÓR AKADEMICKI UAM oraz ZAPROSZENI GOŚCIE, a publiczność włączyła się we wspólne śpiewanie. Na płycie znajdą się takie utwory jak: „WOJENKO, WOJENKO, CÓŻEŚ TY ZA PANI”, „MARSYLIANKA WIELKOPOLSKA”, „GDY SZEDŁEM RAZ OD WARTY” czy „WŚRÓD NOCNEJ CISZY POD LWOWEM”. Płyta w cenie 15 ZŁ dostępna będzie W KASIE TEATRU MUZYCZNEGO, na WWW.TEATR-MUZYCZNY.POZNAN.PL oraz W CENTRUM INFORMACJI MIEJSKIEJ.


Powrót