Trąbka i zagadki Londynu - muzyka barokowa na trąbkę (29.03 piątek)
2019-03-26 00:00

29 marca 2019, piątek
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Vicente Campos - trąbka
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Miguel Angel Navarro 
- dyrygent
 

Luigi Boccherini - La Musica Notturna delle strade di Madrid op. 30
Tomaso Albinoni - Koncert na trąbkę B-dur op. 7
Giuseppe Tartini - Koncert na trąbkę D-dur 
Edward Elgar - Wariacje "Enigma"

To będzie koncert muzycznej kryptografii. Komu uda się rozszyfrować zagadki ukryte w partyturze? Edward Elgar pisząc swoje Wariacje „Enigma” rzucił wyzwanie, które wywołało wiele spekulacji, ale nigdy nie dało jednoznacznej odpowiedzi. Kto kryje się pod muzycznymi portretami, kogo kompozytor zaszyfrował na wieki dając upust swojej wielkiej fantazji? Wariacje „Enigma” uznawane są przez krytyków za arcydzieło.
Kontrapunktem do tej muzycznej łamigłówki będą utwory kompozytorów żyjących w czasie, kiedy trąbka zaczynała święcić triumfy jako ważny instrument solowy. Tomaso Albinoni komponował dla markizów, książąt i kardynałów.
Giuseppe Tartini uczył weneckich szlachciców i paziów.
Jej wysokość trąbka będzie królować w pierwszej części wieczoru.
 

Vicente Campos Wybitny trębacz, znany w wielu krajach z wykonań muzyki klasycznej.
Studia na trąbce rozpoczął w Montserrat (Walencja, Hiszpania) a ukończył w Conservatorio Superior de Música de Valencia, gdzie studiował u Vincente Pratsa zdobywając Honor Extraordinary Prize. Wielokrotnie był nagradzany za grę na swoim instrumencie (np. pierwsza nagroda „Mariano Puig”). Za badania związane z używaniem tłumików 
w grze na trąbce Został uhonorowany przez Uniwersytet w Walencji i potrzymał stopień Doctor cum laude.
Jako solista występował z wieloma znanymi orkiestrami i muzykami z całego świata. 
Z zespołami kameralnymi nagrał kilka płyt CD.
Na stałe współpracuje m.in.: z Grup Instrumental, Orquestra Sinfónica de Valencia, Valencia Brass, często z Grup Instrumental.
Wykłada w Konserwatorium Superior de Música „Salvador Seguí” w Castellón (Hiszpania).

Miguel Angel Navarro Znany hiszpański muzyk, dyrygent i wykładowca.
Studia muzyczne rozpoczął w Hiszpanii, kontynuował je w Niemczech i USA uzyskując najwyższe noty.  Jako solista odbył kilka tras koncertowych po całej Hiszpanii zyskując uznanie publiczności i krytyków.  Brał udział w nagraniu ponad 30 albumów z takimi artystami jak: Luciano Pavarotti, Alfredo Kraus, Ainhoa Arteta, Witold Lutosławski, Charles Duttoit, Martha Argerich, Sumi Jo lub Jessy Norman, także w kilku filmach i teatralnych produkcjach muzycznych z takimi z reżyserami i kompozytorami jak: Jose Luis Garci, Emilio Sagi czy Llorens Barber. Występował w takich miejscach i z zespołami jak: The London Covent Garden, Oviedo Filarmonia (Hiszpania), Baltic Neopolis Orchestra (Polska), Orquesta Filarmónica de Yucatán (Meksyk), Philharmonic Orchestra of Thessaloniki (Grecja). Prowadził orkiestry w takich krajach jak: Wielka Brytania, Malezja, Filipiny, Kambodża, Singapur, Grecja, Polska, Bułgaria, Hiszpania, Tajlandia, Meksyk, Brunei i Wietnam.  Dokonał kilku nagrań dla National Spanish Radio i Catalunya Radio. Jego ostatnią płytę CD, nagraną ze skrzypkiem Vasko Vassilevem, pianistą Keito Saito i z The Festival Wind Ensemble, wydano w Japonii. 
Obecnie jest szefem Superior Conservatoire w Castellón i dyrektorem artystycznym Academy Maurice Andre. 
Jest także dyrektorem artystycznym hiszpańskiej MPV Orchestra. 

rezerwacja pod numerem telefonu 62 757 07 48

Normalny: 40 zł
Ulgowy: 30 zł
Dzieci i młodzież do lat 18 - 10 zł


Powrót