Zakonnica w przebraniu
2016-09-30 08:00

Musical na postawie filmu z Whoopi Goldberg z muzyką Alana Menkera w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Alan Menker laureat nagrody Tony i zdobywca 8 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej postanowił nadać szatę muzyczną sławnemu filmowi Zakonnica w przebraniu z 1992 roku , w którym wystąpiła Whoopi Goldberg. W jaki sposób barowa piosenkarka znajduje drogę do klszatoru i co się pod jej wpływem dzieje z zakonnym chórem , przekonamy się wkrótce. To temat musicalu, który wystawia Teatr Muzyczny. Reżyser Jacek Mikołajczyk skomentował ten temat tak : "Musical i kościół mają ze sobą wiele wspólnego : i tu, i tu śpiewa się o miłości. Czasem , jak się okazuje , w goracych rytmach disco".

 Premierę, którą zaplanowano na 1.10.2016 roku przygotowują : reżyser Jacek Mikołajczyk, dyrygent Piotr Deptuch, choreograf Ewelina Adamska -Porczyk i scenograf Grzegorz Policiński. W roli tytułowej wystąpią : Olga Szomańska i Karolina Trębacz. Pojawią się także soliści, chór i orkiestra Teatru Muzycznego.

 Gościem specjalnym premiery 1.10. będzie siostra Christina Scuccia , która wygrała program "The Voice Of Italy". Można ją równiez oglądać na deskach rzymskiego teatru Brancaccio w roli Marii Roberty we włoskiej wersji Zakonnicy w przebraniu.

 

 

 


Powrót