Znamy obsadę do "Zakonnicy w przebraniu"
2016-07-04 13:03

1 października Teatr Muzyczny zaprezentuje poznańskiej publiczności polską prapremierę musicalu pt. "Zakonnica w przebraniu". Wyłoniono już nazwiska osób, które wezmą udział w tym spektaklu.

 Obsadę wyłoniono w drodze ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 200 osób. Jak zapewnia Teatr Muzyczny, żaden z wcześniejszych castingów nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem.

W roli Deloris van Cartier, wystąpią dwie solistki: Karolina Trębacz – gwiazda Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, znana z takich hitów jak Ghost, Zły, Chłopi czy Kiss me, Kate oraz Olga Szomańska – polska wokalistka i aktorka estradowa, znana przede wszystkim z występów woratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka  „Tu Es Petrus”. Jako Matka Przełożona w obsadzie znalazła się również urodzona w Poznaniu Barbara Melzer. W postać Curtisa wcieli się Tomasz Steciuk. W musicalu wystąpią również aktorzy dobrze znani poznańskiej publiczności: Oksana Hamerska,Edyta Krzemień i Katarzyna Tapek jako Siostra Maria Robert, Marta Burdynowicz jako Siostra Maria Patryk, Iwona Kotzur i Jolanta Wyrzykowska jako Siostra Maria Łazarz, Arnold Pujsza iJarosław Patycki jako Ojciec O’Hara, Przemysław Łukaszewicz i Marcin Słabowski jako Eddie,Maciej Zaruski jako TJ, Łukasz Brzeziński i Krzysztof Suszek jako Joey oraz Łukasz Kocur jako Pablo. Na scenie wystąpi również zespół i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Zakonnica w przebraniu to produkcja musicalowa, powstała na kanwie słynnego filmu z Whoopi Goldberg w roli głównej. Autorem muzyki jest Alan Menken (Pocahontas, Sklepik z horrorami, Gazeciarze), laureat nagrody Tony, zdobywca ośmiu statuetek Oscara oraz jedenastu nagród Grammy Awards. Za Zakonnicę w przebraniu został nominowany pięciokrotnie do Tony Awards. W Poznaniu spektakl wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk.

 

fot. P. Pasieczny, Fotobueno


Powrót