Wieniawski: energia i spokój
2016-10-12 01:51

Po dwóch emocjonujących dniach przesłuchań pierwszego etapu, konkurs Wieniawskiego przyniósł nam we wtorek kolejne mocne wrażenia, wzruszenia i niespodzianki

Trwający od niedzieli pierwszy etap XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego zbliża się powoli do końca. W środę wieczorem jury ogłosi listę osób, które usłyszymy w drugim etapie. Po trzech dniach bardzo intensywnych przesłuchań zarówno jury, jak i również krytycy i słuchacze kompletują listę swoich faworytów. Wtorek dopisał do niej z bez wątpienia kolejne nazwiska.

Wśród występujących tego dnia było aż troje naszych rodaków: Jan Mazur, Robert Łaguniak i Weronika Dziadek.

Wspaniale zaprezentowała się Veriko Tchumburidze, Turczynka gruzińskiego pochodzenia. Brawurowo, ale też z wielkim muzycznym wyczuciem wykonała swój program.

O swojej recepcie na pełną energii grę mówiła w ten sposób:

– Myślę, że to ten typ konkursu, który  opiera się na bardzo drobiazgowym przygotowaniu.  To przygotowanie jest bardzo ciężkie, ale kiedy przychodzi do grania, to wszystko polega na radości i przyjemności, odnajdywaniu frajdy w muzyce – wyznała

Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia na bieżąco przesłuchań pierwszego etapu w Merkury Klasyka (w Internecie oraz przez odbiorniki DAB+), a wieczorem o 23 na falach Radia Merkury do słuchania audycji podsumowujących dany dzień konkursowych zmagań.

W środę zaprezentuje się ostatnich dziewięcioro uczestników, wśród nich dwie Polki: Maria Włoszczowska i Anna Orlik. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu ok. 21.


Powrót